בתחילת חודש אוגוסט השנה, הושק הביטקוין קאש. למי ששמר על הביטקוינים שלו ברשותו בזמן הפיצול, יש עכשיו גם ביטקוין קאש, הוא איננו צריך לעשות כלום בנוגע לכך.

אם אתם חייבים להשתמש ב- BCC כעת, מצורף מדריך, אשר מתאר אחת מהדרכים האפשריות לעשות זאת.

  1. ערכו רשימה של כתובות הביטקוין בהן החזקתם ביטקוינים בעת הפיצול. אם לא ביצעתם מסחר בביטקוין לאחרונה, כתובות אלה הן אותן הכתובות בהן הביטקוין שלכם נמצא כעת.
  2. שלפו מהארנקים שלכם את קוד ה-Recovery Seed של כל אחד מהם. כמעט כל ארנק דיגיטלי קיימת אפשרות כזאת. (אם הארנק איננו מכיל את הקוד, ייתכן שתוכלו לייצא את המפתחות הפרטיים, כך שתעברו ישר לסעיף 6 במדריך).
  3. היכנסו לאתר ip39 (טיפ למשתמשים מתקדמים יותר - תוכלו להוריד למחשבכם את האתר ולהשתמש בו אופ-ליין)
  4. הכניסו את קוד השחזור שלכם לתיבה BIP39 Mnemonic. תוכלו לראות בהמשך הדף רשימה של כתובות ומפתחות. כתובת הינה רצף של כ-34 תווים המתחילה בספרה 1, בעוד מפתח הוא רצף של כ-50 תווים המתחיל בספרה 5 או באותיות K או L.
  5. זהו את הכתובות בהן החזקתם את הביטקוין בעת הפיצול - אלו הן הכתובות בהן יש לכם כעת ביטקוין קאש) ורשמו לכם את המפתחות הפרטיים המתאימים. אל תגעו במפתחות האחרים. אם אינכם מזהים ברשימה שהופיעה כתובותיכם, ייתכן כי מספר ה-account הינו שגוי. במקרה כזה, נסו לשנות את המספר המופיע בתיבת ה- Account (כברירת מחדל מופיע 0), למספר אחר, למשל 1 או 2.
  6. בארנק בו אתם משתמשים, העבירו את הביטקוין לכתובת חדשה שאיננה נכללת באלה שהוצאתם עבורן מפתח פרטי. בכתובות שהוצאתם מהן את המפתח, עדיף שלא תשתמשו יותר.
  7. על מחשב בו אין לכם ארנק ביטקוין, התקינו ארנק BCC.
  8. גשו לתפריט: היכנסו ל- Wallet-> Private Keys-> Sweep והכניסו את המפתחות הפרטיים שלכם.

תתחדשו, עכשיו, גם לכם יש ביטקוין קאש!

למידע נוסף היכנסו לאתר חדשות 10.