ביצוע רכישות באינטרנט, במיוחד כאשר הן מתבצעות דרך הטלפון הנייד, נחשב לתהליך לא ידידותי למשתמש, שלא לומר אפילו מתיש. כל אתר מכיל ממשק ייחודי משלו, כאשר מרביתם דורשים הקלדה חוזרת ונשנית של פרטים כמו שמכם המלא, כתובתכם (הכוללת את המיקוד, שרק מעטים מאיתנו מצליחים לשנן בע"פ) ואת פרטי אמצעי התשלום. לא מזמן, הכריז W3C - ארגון התקינה של האינטרנט, על תקן תשלומים חדש, שמטרתו לא רק לזרז ולהקל על ביצוע תשלומים מקוונים, אלא אף יכלול בתוכו התייחסות לתמיכה בתשלומים המבוצעים במטבעות הדיגיטליים ובראשם - הביטקוין.

התשלום הופך למהיר ולפשוט יותר והוא כולל גם את המטבעות הדיגיטליים

ה-Payment Request API והתקן התואם לו עתידים לאפשר לסוחרי ולקמעונאי הרשת ליצור תהליך רכישה זריז ואחיד, שמאפשר לגולשים הרוכשים לעשות שימוש במידע שכבר הוזן, ללא צורך להקלידו אותו שוב ושוב. ביצירתם ובפיתוחם של ה- API והתקן השתתפו חברות טכנולוגיה גדולות ומובילות בעולם (ביניהן מיקרוסופט, מוזילה, גוגל ופייסבוק). התקן התחיל את יישומו בדפדפנים הנפוצים בעולם, ביניהם כרום, פיירפוקס של מוזילה, אדג' של מיקרוסופט, WebKit (אשר מהווה את בסיס דפדפן ספארי) והדפדפן המובנה בפייסבוק.

מרגע שיופעל ואתרים נוספים יצטרפו ויתחילו לתמוך בו, יוכלו הגולשים לבחור את אמצעי התשלום הרצוי להם בכל אחת מהחנויות המקוונת, על ידי בחירה מתוך רשימה מובנית בתפריט נגלל, כאשר, כאמור, לראשונה בהיסטוריית הרכישות המקוונות, הם יוכלו לבחור גם בביטקוין, באתריום או בכל מטבע דיגיטלי אחר. בפועל, מדובר בגרסה המשוכללת והמהירה יותר של השלמה אוטומטית של פרטי תשלום, בה אנחנו משתמשים כבר כיום.
חשוב להיות מודעים לכך, שמדובר בתקן ככל התקנים, וככל תקן בעולם הטכנולוגיה, גם תקן זה עתיד לעבור תהליך אימוץ שאיננו קצר על ידי אתרי הקניות, המפתחים וכמובן - הגולשים / הצרכנים. בשורה התחתונה, לא מספיק שרק בעלי האתרים יתמכו בתקן זה ויטמיעו אותו, גם שירותי התשלומים השונים (כפייפאל, חברות האשראי וארנקי המטבעות הקריפטוגרפים) צריכים לעשות כן. למרות זאת, מאחר והתקן זוכה לתמיכת חברות הטכנולוגיה הגדולות, ניתן לקוות כי תהליך האימוץ יהפוך לזריז יותר. בהדגמה הראשונה ליכולותיו של התקן החדש זכו משתתפי ומבקריMoney20/20 , באירוע שבמסגרתו הציגו חברות כ-Airbnb , מאסטר-קארד וגוגל את אופן יישומן לתקן.