האם רוסיה תהיה המדינה הראשונה שתאמץ את החדשנות הפיננסית ותנפיק מטבע דיגיטלי משלה?

על פי כלי התקשורת המקומיים, שר התקשורת הרוסי ניקולאי ניקיפורוב אישר כי בכוונתה של המדינה להנפיק מטבע דיגיטלי שיקראCryptoRuble . ידיעה זו מפתיעה למדי, בעיקר מאחר והיא מתרחשת זמן קצר לאחר שראש הממשלה, ולדימיר פוטין, גינה את השימוש בביטקוין וקרא להחרמת המטבעות הדיגיטליים. על פי דבריו של פוטין, המטבעות הדיגיטליים הללו עלולים לשמש בקלות למטרות שאינם חוקיות, כמימון פעולות טרור, כמו גם להתחמקות מתשלום המיסים ולהלבנת כספים.

מהו הדבר שגרם לרוסיה לשנות את דעתה?

מסתבר שברוסיה, כמו ברוסיה, הדברים עומדים לפעול מעט אחרת, ובמקום השליטה המבוזרת המאפיינת את המטבעות הדיגיטליים, שמטרתה להגביר את האמון במטבע, המטבע הדיגיטלי הרוסי יפעל פחות או יותר כמו כסף קונבנציונאלי שהשליטה בו תתבצע אך ורק על ידי הממשלה והגורמים הממונים על כך.
על פי הדיווח אשר פורסם לראשונה באתר https://cointelegraph.com/news/breaking-russia-issuing-cryptoruble, ה-CryptoRuble לא ייכרה בדומה לביטקוין, שכן הנפקתו והשליטה המלאה בו יהיו בידי הרשויות הרלוונטיות והממשלה, אם כי, בניגוד למטבעות האחרים, אותו יהיה להמיר ברובלים רגילים בכל עת.

חיפשתם את הקאטש, אז הנה הוא מגיע!

במידה והמחזיק בו איננו מצליח לספק את הנימוק המוצדק בעיני הממשל לדרך בה השיג את המטבעות, הוא ייאלץ לשלם מס שגובהו 13% מהסכום.
נאמר זאת אחרת - רוסיה, לכאורה, נכנסת לתחום המטבעות הדיגיטליים, אבל אין זה אומר כי היא מאשרת או מעניקה לגליזציה למטבעות המבוזרים האחרים, אם כבר - זה מורה בדיוק את ההיפך. הסיבה המרכזית לכניסתה לתחום, על פי דברי השר ניקיפורוב, היא כי ברצונה להקדים את המדינות השכנות שעשויות לעשות זאת, וכך, לבסס לעצמה את הראשוניות בתחום זה באזורה.